اطلاعيه ها  
 
  كانال ايران پاك در تلگرام  
 

  آلبوم‌هاي "سراب" و "بگو نه"  
 

  مزایده  
 

  توليدات مشترك صدا و سيما و ستاد  
 

  انتشارات  
 

  نظرسنجی  
 
به نظر شما پیشگیری از اعتیاد مقدم بر درمان آن است؟
ارسال نظر

 
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
امروز اگر مسوولین نظام جمهوری اسلامی با موادمخدر به سختی مبارزه می کنند، این یک جهاد بزرگ، یک حرکت بسیار عمیق در راه پیشرفت ملت ایران است.
95/12/03

مبارزه با مواد مخدر نیازمند نیروی متخصص بیشتر و برنامه ریزی کارآمد است


مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت :با نگاه و دانش دیروز نمی توان نوجوانان و جوانان امروز را برای فردا آماده کرد وچالش های جدید نشان می دهد که برای مقابله با بحران مصرف مواد مخدر نیاز به برنامه ریزی و نیروی متخصص بیشتر و کارآمد تراست.

 

به گزارش ایرنا، حمید صرامی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی مدرسین میانی طرح توانمندسازی دانش آموزان نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: بر این اساس طرح توانمندسازی و روش های پیشگیری اولیه از اعتیاد بر اساس نگاه برنامه ششم توسعه و استفاده از تجارب کشورهای توسعه یافته از سال گذشته در استانهای قم و قزوین بصورت پایلوت اجرا شد.

وی اظهار کرد: این طرح در سال جاری نیز در 12 استان در بین سه قشر دانش آموز، والدین دانش آموزان و معلمان و مربیان همان مدارس در حال اجرا است.

مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: این طرح در استانهای قم، قزوین، لرستان، مرکزی، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، گلستان، خوزستان و شهر تهران در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در 25 سال گذشته 360 تن از انواع مواد مخدر و 473 هزار و 660 نفر از توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر توسط دستگاه قضایی و عوامل انتظامی و اطلاعاتی در استان اصفهان کشف و ضبط شده است.

صرامی خاطرنشان کرد: با وجود این حجم دستگیری ها و کشفیات هنوز میزان تقاضا برای مواد مخدر در کشور و استان اصفهان رو به رشد است.

وی با بیان اینکه تریاک، هروئین، شیشه و حشیش چهار الگوی مصرف مواد مخدر در جمعیت عمومی( 15 تا 64 سال) استان اصفهان را تشکیل می دهد گفت: دستگاههای فرهنگی استان باید گام های جدی تری در راستای کاهش تقاضای مواد مخدر بردارند.

مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با بیان اینکه در بین نوجوانان و جوانان استان اصفهان به ترتیب استفاده از مواد مخدر گل، حشیش، گراس، علف و ماری جوآنا رواج دارد افزود: برای برخورد با پدیده های اجتماعی باید از دانش و علم تخصصی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: وضعیت شیوع تجربه مصرف مواد مخدر در دانش آموزان متوسطه دوم و هنرستانهای استان اصفهان از میانگین کشوری پایین تر است.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی و مشکلات زیادی در مدارس بعنوان جزئی از جامعه وجود دارد افزود: در طرح توانمندسازی بدنبال این هستیم که زمینه های سکوت، انکار و آسیب های اجتماعی را در مدارس موشکافی کنیم.

وی با بیان اینکه در این طرح یک هزار و 650 نفر از معلمان دوره های 9 ساعته روزانه را در 12 دوره فرا گرفتند، گفت: هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از مصرف مواد مخدر است.

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه میانگین تمایل به مصرف مواد مخدر در کشور 16.8 درصد است افزود: این عدد در استان اصفهان حدود 12 درصد است.

وی با بیان اینکه باید بر اساس طرح توانمند سازی به تمایل و نگرش جوانان را به مصرف مواد مخدر کاهش دهیم، گفت: 27.9 درصد جمعیت عمومی کشور به مصرف مواد مخدر نگرش مثبت دارند که این میزان در استان اصفهان 23.4 درصد است.

صرامی با بیان اینکه در اجرای طرح توانمندسازی بدنبال این هستیم با استفاده از ظرفیت و دانش 960 هزار نفر از مربیان و معلمان در 12 استان کشور برای انتقال مفاهیم پیشگیری از اعتیاد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آموزش و تربیت در مدارس و آموزش و پرورش از یکدیگر تفکیک و جدا شده است ، گفت:برای موفقیت در عرصه آموزش و پرورش باید این دو موضوع و مقوله با یکدیگر ادغام شود.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود : دولت به تنهایی نمی تواند برای مبارزه با مواد مخدر به موفقیت چندانی دست پیدا کند و آحاد افراد جامعه باید در این زمینه سهم خود را به خوبی ایفا کنند تا زمینه مهار و کنترل آسیب های اجتماعی فراهم شود.

وی با اشاره به وجود 13 میلیون دانش آموز و 107 هزار واحد آموزشی در کشور گفت: هیچ گونه تشکل دانش آموزی ضد اعتیاد در سطح مدارس کشور وجود ندارد.

صرامی با بیان اینکه تعداد تشکل های دانشجویی، کارگری و اولیاء و مربیان ضد اعتیاد هم در سطح کشور فوق العاده کم است،اظهار کرد: حدود 69 درصد مردم کشور برای مداخله در عرصه پیشگیری علاقه مند هستند که این سهم در استان اصفهان 70 درصد است.

وی افزود:این آمار نشان دهنده آن است که مردم کشور و استان اصفهان علاقه مند به مداخله در عرصه پیشگیری از مواد مخدر هستند اما الگو و مدل مناسبی در اختیار ندارند.

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه 55 درصد پدران و مادران بعد از 3 تا 5 سال از اعتیاد فرزندان خود مطلع می شوند، گفت: متخصصان این امر باید برای طراحی مدل انتقال مفاهیم به مردم و آحاد جامعه مداخلات جدی داشته باشند.

وی افزود : امروز بیش از 540 نوع مواد روانگردان جدید در جهان ارائه شده است در صورتیکه برای مقابله با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر با خلاقیت و نوآوری حرکت نکنیم با شکست مواجه خواهیم شد.

صرامی با بیان اینکه 5 درصد دانش آموزان دارای والدین معتاد هستند، گفت: این دانش آموزان چهاربرابر بیشتر از سایر دانش آموزان در معرض مصرف مواد مخدر و خطر اعتیاد هستند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان بعنوان سیزدهمین استان به طرح توانمند سازی دانش آموزان اضافه شد افزود: اعتبار ویژه ای برای اجرایی شدن این طرح در استان اصفهان پیش بینی خواهد شد.

کارگاه آموزشی مدرسین میانی طرح توانمندسازی دانش آموزان نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در محیط خانه و مدرسه با حضور100 نفر از مربیان متوسطه استان اصفهان در تالار اندیشه اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
RSS
 
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری ایمنا؛ همایش راهکارهای علمی و فرهنگی پیشگیری از اعتیاد روز چهارشنبه مورخ 25/11/1396 در محل سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار گردید. در حاشیه این همایش حمید رضا صرامی مشاور دبیرکل و مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاست‌گذاری انجام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد به عنوان اولویت نخست دستگاه‌های اجرایی معرفی شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت :در استان اصفهان ۱۰۰ هزار نفر معتاد وجود دارد ، که ۱۰ درصد از آنها زنان هستند. به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان مصطفی هادی زاده در همایش راهکارهای علمی وفرهنگی پیشگیری از اعتیاد که در دانشگاه آزاد شهرضا برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به سه هزار نفر معتاد در شهرستان شهرضا شناسایی شده‌اند ، گفت: این نفرات در 11 مرکز درمانی مختلف در حال بهبود هستند.

دکتر رسول زرگرپور با انتقاد از از عدم حضور روسای شورای شهر و شهرداران در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان ها اظهارداشت: شهردارن و روسای شوراهای شهر باید حضور در جلسات مبارزه با مواد مخدر و پیگیری مصوبات این شورا را جزو اصلی ترین وظایف خود تلقی کنند و در این مبارزه ی مهم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است نقش موثرتری را داشته باشند.

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

دکتر زرگرپور خاطر نشان کرد: راهی نداریم که با اعتیاد و مواد مخدر با تمام قوا مبارزه کنیم و هدفی نداریم جز اینکه این بلیه را در استان و کشور خود ریشه کن کنیم و چاره ای نداریم که از تک تک مردم و آحاد جامعه و تک تک خانواده ها بخواهیم که در این ارتباط کمک کنند و خود نگهبان و کنترل کننده باشند.

نماینده ولی ‌فقیه و امام جمعه کاشان گفت: یکی از تهدیدهای جدی برای جامعه های بشری امروز به خصوص جوانان، مواد مخدر است که توسط استکبار جهانی برای نابود سازی ملت ها به خصوص مسلمانان برنامه ریزی شده است.

دکتر رسول زرگرپور اظهار داشت: دین باوری مردم اصفهان باعث شده که میزان آسیب های اجتماعی در استان اصفهان از متوسط کشور پایین تر باشد و باید دغدغه ی ائمه جمعه نیز مسائل فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی مد نظر رهبر معظم انقلاب باشد.

پوربافراني نماينده مجلس شوراي اسلامي به همراه جمالي سرپرست فرمانداري نايين به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر؛ از دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بازديد نمودند.

دکتر رسول زرگرپور با اعلام اینکه اصفهان نوزدهمین استان از لحاظ نرخ ابتلا به مواد مخدر است، اظهارداشت: از تیرماه ۹۵ تاکنون، ۳۶ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان توسط نیروهای انتظامی و امنیتی کشف‌ شده است.

شعار سالروز جهاني مقابله با قاچاق و سوء مصرف مواد مخدر از سوی سازمان ملل اعلام گردید.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در تشريح برنامه هاي سالروز جهاني مبارزه با مواد از امحاي ٢٠ تن انواع مواد مخدر غيردارويي در اين استان خبر داد.

در جلسه كميته توسعه مشاركتهاي مردمي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بر لزوم به كار گيري پتانسل سمن ها در حوزه پيشگيري از اعتياد تاكيد شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اعلام نمود: با توجه به مصوبه ی دولت ۱۰ درصد بودجه ی فرهنگی کلان شهرها، باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابدکه علاوه بر در اختیار گذاشتن این بودجه، حضور شهرداران نیز باعث هماهنگی، همکاری و مشارکت بیشتر با اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: با توجه به درپیش بودن تعطیلات نوروزی و ورود مسافرین به اصفهان، معتادین متجاهر با هماهنگی پلیس و بهزیستی جمع آوری خواهند شد.

پنجمين همايش ملي روانشناسي، مشاوره و مددكاري اجتماعي با محوريت اجتماعي شدن امر مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها، روز چهارشنبه چهارم اسفند به همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر برگزار گرديد.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تا کنون بالغ‌ بر 600 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است که این میزان در استان اصفهان 40 تن کشفیات مواد مخدر بوده است.

مدیر کل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهارکرد: داده ها نشان می دهد که وضعیت تجربه مصرف مواد در دانش آموزان متوسطه دوم و هنرستان های استان اصفهان از میانگین کشور پایین تر است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
  اخبار ستاد مبارزه با مواد مخدر در رسانه ها  
 

  نماهنگ‌هاي پيشگيرانه به روايت آپارات  
 

  پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد  
 

  خط ملي اعتياد 09628  
 
  پيوندها  
 
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا