شعار سالروز جهانی مباره با موادمخدر  
 

  سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات  
 

  كانال ايران پاك در تلگرام  
 

  آلبوم‌هاي "سراب" و "بگو نه"  
 

  توليدات مشترك صدا و سيما و ستاد  
 

  انتشارات  
 

  نظرسنجی  
 
به نظر شما پیشگیری از اعتیاد مقدم بر درمان آن است؟
ارسال نظر

 
99/04/11

دستگاه‌های دولتی در اجرای برنامه‌های سمن‌ها مشارکت مالی و معنوی داشته باشند


محسن یارمحمدیان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: دستگاه‌های دولتی در اجرای برنامه‌های سمن‌ها مشارکت معنوی دارند و انتظار می‌رود امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار دهند.

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان؛ دومین جلسه كميته توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمانهاي مردم نهاد شورا به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري برگزار شد و محسن یارمحمدیان دبیر شورا، ضمن اشاره به موضوع اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و خطیر بودن وظایف سمن‌ها در مفهوم گسترده یعنی برانگیختن حساسیت مردم و در نتیجه افزایش درک و توان آنها، بر موضوع استقلال مالی سمن‌ها تأکید کرد.

 

 

وی در خصوص حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های سمن‌ها اظهار داشت: بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد مهمترین مسأله و مشکل را در بخش مالی می‌بینند که این خود می‌تواند آسیب جدی برای آنها باشد؛ زیرا آنها را از استقلال واقعی و استقلال مالی باز می دارد.

 

دبیر شورا افزود: در قبال ارتقاء کیفیت خدمات سازمان‌های دولتی و بکارگیری اصول صحیح مدیریتی و حرفه‌ای عمل کردن، دستگاه‌های دولتی در اجرای برنامه‌های سمن‌ها مشارکت معنوی دارند و انتظار می‌رود امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار دهند.

 

 

 

همچنین قاسمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس کمیته سازمان‌های مردم‌نهاد و مشارکت‌های مردمی شورا، ضمن تشکر از حضور پررنگ سمن‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه به عنوان اولویت اول ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهره‌گیری سازمان‌های مردم‌نهاد از مشورت و تبادل نظر با یکدیگر را باعث افزایش قابلیت و توانایی آنان دانست.

 

وی کمبود مکان برای سمن، فقدان برخی امکانات لازم و ضروری و وابستگی مالی برخی سازمان‌های مردم نهاد را از ضعف‌ها و آسیب‌های جدی برای آنان عنوان کرد.

 

معاون استاندار نیز، مدیریت مالی صحیح، گزارش مالی همراه با شفافیت لازم را باعث افزایش اعتماد و کارایی دانست و در پایان بر موارد مهم و ضروری در زمینه تسهیل فرایند انجام فعالیت ها و اقدامات سمن ها عنوان کرد که مورد تأیید اعضای کمیته قرار گرفته و تصویب گردید.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
 
  پورتال کتابخانه دیجیتال ستاد مبازه با موادمخدر  
 

  اخبار ستاد مبارزه با مواد مخدر در رسانه ها  
 

  نماهنگ‌هاي پيشگيرانه به روايت آپارات  
 

  پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد  
 

  خط ملي اعتياد 09628  
 
  پيوندها  
 
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا