اطلاعيه ها  
 
  كانال ايران پاك در تلگرام  
 

  آلبوم‌هاي "سراب" و "بگو نه"  
 

  مزایده  
 

  توليدات مشترك صدا و سيما و ستاد  
 

  انتشارات  
 

  نظرسنجی  
 
به نظر شما پیشگیری از اعتیاد مقدم بر درمان آن است؟
ارسال نظر

 
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
امروز اگر مسوولین نظام جمهوری اسلامی با موادمخدر به سختی مبارزه می کنند، این یک جهاد بزرگ، یک حرکت بسیار عمیق در راه پیشرفت ملت ایران است.
96/04/13

باید با تمام قوا با مواد مخدر مبارزه نماییم و هدفی جز اینکه اعتیاد و مواد مخدر را در استان و کشور خود ریشه کن کنیم ، نداریم


دکتر زرگرپور خاطر نشان کرد: راهی نداریم که با اعتیاد و مواد مخدر با تمام قوا مبارزه کنیم و هدفی نداریم جز اینکه این بلیه را در استان و کشور خود ریشه کن کنیم و چاره ای نداریم که از تک تک مردم و آحاد جامعه و تک تک خانواده ها بخواهیم که در این ارتباط کمک کنند و خود نگهبان و کنترل کننده باشند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت هفته ی مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید، اظهارداشت: زمانی که از مواد مخدر صحبت می شود دنیایی از تاریکی ها، مشکلات مسائل خانوادگی قتل زندان و اعدام زندگی کاملا سیاه و رو به نابودی را در نظر خود مجسم می کنیم ولی امروز سپید پوشان پاک جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ از جمله مقوله های زیبای مواد مخدر هستند.

استاندار و رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با اشاره به مقوله ی مواد مخدر در ایران و دنیا در یک قرن اخیر، تصریح کرد: مواد مخدر در دنیا هم از ابعاد اقتصادی و هم از ابعاد سیاسی و اجتماعی جایگاه ویژه ای دارد و صنعتی است که سالانه ۱۶۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارد و پدیده ای است که یک میلیون نفر قاچاقچی در سراسر دنیا مشغول کار هستند.

وی با بیان اینکه در دنیا حدود ۲۵۰ میلیون نفر مبتلا به مواد مخدر هستند، افزود: مواد مخدر صنعتی است که بعنوان یک ابزار سیاسی برای نابودی جوانان جوامع آزاد از آن استفاده می شود و جزء سه صنعت پرسود دنیا به شمار می رود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه در رژیم شاهنشاهی قاچاقچیان اصلی دربار شاه بودند و این صنعت پرسود را در کشور هدایت می کردند، افزود: اگر مبارزه ای بود صوری با خرده فروشان بود و امیدی برای حل مشکلات مربوط به مواد مخدر در ابعاد مختلف وجود نداشت.

زرگرپور افزود: از شروع انقلاب اسلامی به بعد مقوله ی مبارزه با مواد مخدر بعنوان یکی از اولویت های اصلی و اساسی دولت های بعد از انقلاب شد و فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری و روسای دولت های مختلف می توان اولویت های مبارزه با مواد مخدر را دید و بر همین اساس مبارزه با مواد مخدر یکی از اصولی ترین سیاست های جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب بوده است.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه نیروی انتظامی ۳هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲۰ هزار مجروح و جانباز را در این راه تقدیم کرده است، یادآورشد:سالانه هزارها میلیارد هزینه ی مبارزه، پیشگیری، مقابله و درمان در ارتباط با این پدیده ی شوم و بلیه ی عظیم خرج می شود.

استاندار اصفهان افزود: کشور جمهوری اسلامی ایران از بعد اقتصادی و از آن مهمتر از بعد سیاسی و امنیتی یکی از اهداف بزرگ قاچاقچیان مواد مخدر و مستکبرین بزرگ که با این مردم و انقلاب دشمنی دارند هدف قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم اقدامات و فداکاری های بسیار بزرگ و ارزشمندی در این رابطه صورت گرفته است، تصریح کرد: با این وجود جمهوری اسلامی ایران در ریشه کن کردن این بلیه ی خانمان سوز ، معضل اجتماعی و آسیب اجتماعی موفقیت چشمگیر نداشته است و همیشه بازیگران این صنعت یک قدم از مبارزه کنندگان با این صنعت جلوتر بودند و به همین دلیل هم رشدی در ارتباط با مواد مخدر و کشفیات وجود دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزایش نرخ کشفیات را خبر خوشی ندانست و گفت: هرچه ورود مواد مخدر به کشور بیشتر شودبه همان نسبت هم نرخ رشد کشفیات بیشتر خواهد بود و جایگاه کشور ما که گذرگاه و مسیر اصلی ترانزیت مواد مخدر از افغانستان و پاکستان به اروپا می باشد هم به این امر کمک کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم یک آسیب شناسی اساسی در ارتباط با عملکرد جمهوری اسلامی در خصوص مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم که این هدف مقدس باید با اولویت پیگیری شود ولی رویکرد وروش باید اصلاح گردد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه تا قبل از این دولت ، مبارزه با مواد مخدر عمدتا در ارتباط با مبارزه با عرضه ی مواد و قاچاقچیان بود، افزود: در دولت های گذشته آسیب های مربوط به مواد مخدر به عنوان یک مقوله ی محرمانه مطرح می شد و آمار و اطلاعات آن کمتر اعلام می گردید و اساسا این آسیب اجتماعی در بین مردم جایگاهی نداشت.

استاندار و رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان اینکه دولت یازدهم با دو رویکرد جدید به مقابله با این بلای خانمانسوز پرداخت، افزود: رویکرد اول اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است یعنی دولت صرف مبارزه ی فیزیکی با عرضه کنندگان به طور انحصاری توسط نیروی انتظامی را کافی ندانست و اعلام کرد که باید این مبارزه یک مبارزه ی اجتماعی باشد و به یک معضل اجتماعی تبدیل شود و همه ی آحاد مردم و همه ی خانواده ها و همه ی نظام ها و دستگاه ها و مراجع مختلف باید به این مبارزه ورود پیدا کنند.

زرگرپور با تاکید بر اینکه تک تک آحاد جامعه باید در این مبارزه شرکت کنند افزود: در طی این مدت آمار و اقدامات مربوط به مواد مخدر در روزنامه ها و رسانه ها اعلام می شود و از حالت محرمانه خارج و در اختیار مردم قرار گرفت و همه ی مردم متوجه ی این بلای خانمان برانداز شدند و بر اهمیت مبارزه با مواد مخدر واقف شدند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر یک رویکرد مبارکی بود که در این رابطه اتفاق افتاد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در دولت یازدهم پیشگیری مقدم بر مقابله قرار گرفت، افزود: به همین دلیل هم از بین کمیته های مختلفی که در ارتباط با مواد مخدر وجود دارد تنها یکی به مقوله ی مقابله می پردازد و دیگر کمیته ها بنحوی در رابطه با پیشگیری، فرهنگ سازی، درمان و ... فعالیت می کنند.

وی افزود: این دو رویکرد در حقیقت مبارزه با مود مخدر را وارد فاز جدیدی کرد که اثرات و تبعات بیشتر از آنچه در گذشته داشته است خواهد داشت.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه محل بروز اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در نهادهای اجتماعی است، تصریح کرد: عمده ی فعالیت آن ها در سازمان های مردم نهاد و نهاد هایی است که برای رضای خدا، کمک به همنوعان و مقابله با این بلیه قدم بر می دارند که خوشبختانه در استان اصفهان بیش از ۳۰ NGO در رابطه با مقابله، درمان و بکارگیری پاک شدگان از مواد مخدر فعالیت می کنند.

وی ضمن تقدیر از همه ی نهادها که در این مقوله فعالیت می کنند، تاکید کرد: این نهادها باید افزایش یابد،چرا که این مقابله یک جریان بزرگی است و نیاز به نهادها و مردمان و عزم های بزرگی دارد که در این مسیر قدم بردارند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه امر پیشگیری باید بعنوان یک رویکرد اساسی مبنای فعالیت ها قرار گیرد، افزود: در تجزیه و تحلیلی که در استان اصفهان صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که نرخ ابتلا به مواد مخدر در استان اصفهان از متوسط کشور پایین تر است ولی به هیچ وجه مطلوب نیست چرا که اصفهان یک استان دین باور، بافرهنگ ده هزار ساله است و حتی یک مورد ابتلا به مواد مخدر هم در این استان قابل تحمل نیست.

زرگرپور با اعلام اینکه سه قشر در حال حاضر بیشتر از دیگر افراد جامعه در معرض و هجمه ی ابتلا به مواد مخدر هستند تصریح کرد: یکی از این گروه ها دانش آموزان می باشند و به همین دلیل کمیته ای در آموزش و پرورش تشکیل شده است که با قوت در حال فعالیت می باشد و براساس گزارش ها همه ی مسئولین، معلمین و مدرسین آموزش و پرورش تحت کلاس های آموزشی قرار گرفتند و شناسایی دانش آموزان مبتلا در حال انجام است.

وی گروه دوم را دانشجویان خواند و افزود: کمیته ی پیشگیری در دانشگاه ها تشکیل شده است که هم از بعد علمی با تدوین پایان نامه ها در این رابطه فعالیت شود و هم از بعد عملی کار پیشگیری در دانشگاه ها تمرکز بیشتری داشته باشد.

استاندار اصفهان بانوان را سومین گروه مورد هجمه ی مواد مخدر برشمرد و افزود: کمتر از ۱۰ درصد بانوان مبتلا به مواد مخدر هستند ولی اعتیاد در بانوان ابعاد وحشتناک و اثرات مخرب چندین برابری نسبت به آقایان دارد و این نرخ رشد باید کنترل شود و به همین دلیل کمیته ی پیشگیری در امر ابتلا به مواد مخدر در بین بانوان تشکیل شده است که با قوت در حال پیگیری است.

وی یادآور شد: در بخش مبارزه ی فیزیکی با عرضه کنندگان، استان اصفهان علیرغم اینکه استان مرکزی است و جزو سه استان برتر کشور است.

رسول زرگرپور افزود: اینکه ۵۰ درصد زندانیان استان و درصد قابل توجهی از جرائم در ارتباط با مواد مخدر هستند نگران کننده است که بخشی از آن به مهاجر پذیربودن استان مربوط می شود.

زرگرپور خاطر نشان کرد: راهی نداریم که با این بلیه با تمام قوا مبارزه کنیم و هدفی نداریم جز اینکه اعتیاد و مواد مخدر را در استان و کشور خود ریشه کن کنیم و چاره ای نداریم که از تک تک مردم و آحاد جامعه و تک تک خانواده ها بخواهیم که در این ارتباط کمک کنند و خود نگهبان و کنترل کننده باشند.

استاندار و رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار امیدواری نمود روزی برسد که استان اصفهان بعنوان اولین استان پاک کشور در ابتلا به مواد مخدر باشد چرا که اراده ای که عزم جزمی برای این کار دارد را به کمک گرفته است.

 

گفتنی است در پايان ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي امحاء گردید.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
RSS
 
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری ایمنا؛ همایش راهکارهای علمی و فرهنگی پیشگیری از اعتیاد روز چهارشنبه مورخ 25/11/1396 در محل سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار گردید. در حاشیه این همایش حمید رضا صرامی مشاور دبیرکل و مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاست‌گذاری انجام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد به عنوان اولویت نخست دستگاه‌های اجرایی معرفی شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت :در استان اصفهان ۱۰۰ هزار نفر معتاد وجود دارد ، که ۱۰ درصد از آنها زنان هستند. به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان مصطفی هادی زاده در همایش راهکارهای علمی وفرهنگی پیشگیری از اعتیاد که در دانشگاه آزاد شهرضا برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به سه هزار نفر معتاد در شهرستان شهرضا شناسایی شده‌اند ، گفت: این نفرات در 11 مرکز درمانی مختلف در حال بهبود هستند.

دکتر رسول زرگرپور با انتقاد از از عدم حضور روسای شورای شهر و شهرداران در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان ها اظهارداشت: شهردارن و روسای شوراهای شهر باید حضور در جلسات مبارزه با مواد مخدر و پیگیری مصوبات این شورا را جزو اصلی ترین وظایف خود تلقی کنند و در این مبارزه ی مهم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است نقش موثرتری را داشته باشند.

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

گزارش تصویری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و امحاء بیش از ۲۰ تن انواع مواد مخدر غير قابل استحصال دارويي

دکتر زرگرپور خاطر نشان کرد: راهی نداریم که با اعتیاد و مواد مخدر با تمام قوا مبارزه کنیم و هدفی نداریم جز اینکه این بلیه را در استان و کشور خود ریشه کن کنیم و چاره ای نداریم که از تک تک مردم و آحاد جامعه و تک تک خانواده ها بخواهیم که در این ارتباط کمک کنند و خود نگهبان و کنترل کننده باشند.

نماینده ولی ‌فقیه و امام جمعه کاشان گفت: یکی از تهدیدهای جدی برای جامعه های بشری امروز به خصوص جوانان، مواد مخدر است که توسط استکبار جهانی برای نابود سازی ملت ها به خصوص مسلمانان برنامه ریزی شده است.

دکتر رسول زرگرپور اظهار داشت: دین باوری مردم اصفهان باعث شده که میزان آسیب های اجتماعی در استان اصفهان از متوسط کشور پایین تر باشد و باید دغدغه ی ائمه جمعه نیز مسائل فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی مد نظر رهبر معظم انقلاب باشد.

پوربافراني نماينده مجلس شوراي اسلامي به همراه جمالي سرپرست فرمانداري نايين به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر؛ از دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بازديد نمودند.

دکتر رسول زرگرپور با اعلام اینکه اصفهان نوزدهمین استان از لحاظ نرخ ابتلا به مواد مخدر است، اظهارداشت: از تیرماه ۹۵ تاکنون، ۳۶ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان توسط نیروهای انتظامی و امنیتی کشف‌ شده است.

شعار سالروز جهاني مقابله با قاچاق و سوء مصرف مواد مخدر از سوی سازمان ملل اعلام گردید.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در تشريح برنامه هاي سالروز جهاني مبارزه با مواد از امحاي ٢٠ تن انواع مواد مخدر غيردارويي در اين استان خبر داد.

در جلسه كميته توسعه مشاركتهاي مردمي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بر لزوم به كار گيري پتانسل سمن ها در حوزه پيشگيري از اعتياد تاكيد شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اعلام نمود: با توجه به مصوبه ی دولت ۱۰ درصد بودجه ی فرهنگی کلان شهرها، باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابدکه علاوه بر در اختیار گذاشتن این بودجه، حضور شهرداران نیز باعث هماهنگی، همکاری و مشارکت بیشتر با اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: با توجه به درپیش بودن تعطیلات نوروزی و ورود مسافرین به اصفهان، معتادین متجاهر با هماهنگی پلیس و بهزیستی جمع آوری خواهند شد.

پنجمين همايش ملي روانشناسي، مشاوره و مددكاري اجتماعي با محوريت اجتماعي شدن امر مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها، روز چهارشنبه چهارم اسفند به همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر برگزار گرديد.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تا کنون بالغ‌ بر 600 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است که این میزان در استان اصفهان 40 تن کشفیات مواد مخدر بوده است.

مدیر کل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهارکرد: داده ها نشان می دهد که وضعیت تجربه مصرف مواد در دانش آموزان متوسطه دوم و هنرستان های استان اصفهان از میانگین کشور پایین تر است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
  اخبار ستاد مبارزه با مواد مخدر در رسانه ها  
 

  نماهنگ‌هاي پيشگيرانه به روايت آپارات  
 

  پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد  
 

  خط ملي اعتياد 09628  
 
  پيوندها  
 
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا